Lipofilling

Lipofilling

Lipofilling czyli przeszczep tłuszczu w celu wyrównania nierówności skóry, czy niedoskonałości figury, to sprawdzona i bezpieczna metoda poprawy naszego wyglądu. Zabieg ten sprawdza się doskonale w korygowaniu różnych obszarów ciała. Zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta czyni Lipofilling maksymalnie bezpiecznym zabiegiem, bez ryzyka reakcji alergicznej, czy komplikacji związanych z wypełnieniem.

Podczas tego samego zabiegu operacyjnego dokonuje się liposukcji, czyli odessania tkanki tłuszczowej z miejsc na ciele gdzie występuje on w nadmiarze, a następnie, po jego odpowiednim przygotowaniu, przeszczepia się go w inne miejsce. Można w ten sposób nie tylko ujędrnić i powiększyć piersi, poprawić kształt pośladków czy wymodelować zbyt szczupłe łydki, ale także skorygować zapadnięte blizny lub zniekształcenia klatki piersiowej u kobiet i mężczyzn.

Przeszczep tłuszczu pozwala na osiągnięcie tak dobrych efektów, ponieważ tkanka tłuszczowa naturalnie wiąże się pod skórą, co daje pacjentom bardzo dobre i długotrwałe rezultaty zabiegu. Ze względu na zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste, przeszczepy tkanki tłuszczowej nie tylko trwale wypełniają zwiotczałe tkanki, ale również powodują ich regenerację.

Bezsprzecznym atutem Lipofillingu jest szybki czas rekonwalescencji pozabiegowej, zasinienie lub obrzęk utrzymują się zaledwie kilka dni. Zazwyczaj już w ciągu 1-2 dni po zabiegu są widoczne jego efekty. Zabieg ten można przeprowadzać w znieczuleniu miejscowym, a pacjenci po zabiegu mogą wrócić do domu.


Najczęstszymi wskazaniami do przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej są:

powiększanie i modelowanie piersi

modelowanie owalu twarzy

korekcja zmarszczek i bruzd twarzy

powiększanie ust

modelowanie łydek

lipofilling rąk

pourazowe i pozabiegowe korekcje zniekształceń i ubytków skóry i tkanki podskórnej